EAF recenze

Earl and Fairy recenze

6. listopadu 2009 v 13:00
Earl and Fairy (Hakushaku to Yōsei)
Počet epizod: 12
Režie: Kōichirō Sōtome
Žánr: Fantazie, Romantika

Hned ze začátku by se hodilo menší upozornění, že pokud
jste zastánci bojového anime, hororů, či prostě jen dramatických kraváků, tak na toto anime raději nekoukejte x)

Dalo by se spíše označit jako velmi romantická anime pohádka, protože pohádkovými prvky jako skřítci (i když velmi rozkošníí x)), mořské panny, rytíři, princové a víly se opravdu šetřit nebude (a to jsme se nezmínili o mluvícím kocourovi xD)


Ale teď už k samotnému obsahu. Hlavní hrdinkou je 17letá slečna Lydie Carlton, která žije sama, jen s kocourem Nicem x). Její zajímavostí je, že je léčitelkou skřítků, což zdědila po svém matce.
Celý příběh se odehrává ve viktoriánské Anglii a začíná to jejím seznámením s Edgarem J. C Ashenbertem (druhá hlavní postava, která nám neskutečně moc připomíná Tamakiho z anime Ouran high school host club). V prvních pár dílech si nebudete jistí, jestli mu teda máte věřit, nebo se z něj vyklube záporná postava, přesto jeho bishonenský vzhled zaujme snad každou xD (jedna z kladů tohoto anime x))..

Na začátku se zdá být celá pointa ve hledání meče Merrow, který má pomoci Edgarovi prokázat jeho původ, a jelikož jediný kdo vidí skřítky je Lydie, tak si ji najímá do svých služeb. Ovšem meč najdou brzy a zbytek se už řeší ostatní problémy. Což značí, že celé anime je poměrně zmatené, do toho všeho Lydii stále unáší její starý známý (velmi pohledný) skřítek Kelpi, který si ji chce vzít.

Našly jsme plno záporných recenzí, kde si všichni stěžují na to, že anime ani pořádně nepochopily, že to bylo zmatené a přeplácené pohádkovými motivy...to vše je pravda xD ale opravdu to tak vadí, když je na postavy z tohoto anime tak krásný pohled? xD
Ano, jedna z kladů je grafika, která se nám opravdu líbila a také hudba, která podtrhuje většinu situací. Hudba se opravdu povedla, když se máte leknout, leknete se, když to má být dramatické, je to dramatické a i taková klidná romantická hudba se tam najde.
Ostatní postavy jsou také zajímavé, bohužel opravdu se o nich moc nedovíme, proto stále netušíme proč Edgarův sluha Raven se od něj nehne ani na krok a je mu tak zavázaný, odkud se zná Lydie s Kelpim, co všechno se odehrálo v Edgarově minulosti apod.

Když už mluvíme o Ravenovi, který ochraňuje Edgara, tak jeho scény jsou spíš bojové, což značně obohatí celé anime, navíc je při tom suprové hudební podání :) ale přesto, že má asi někdy vypadat strašidelně, tak smůla, protože vypadá děsně kawai n_n a když ho v jedné scénce oblíkli do dívčích šatů....k sežráníííí XD

Navíc toto anime má takovou zvláštnost, že jestli si nepočkáte co je po endingu (u kterého se dá taky opravdu slintat xD, když tam krásní chlapci leží jen tak spoře odění xD)tak jste nahraný xD, po endignu je totiž další část příběhu, ne jen ukázka na další díl, a většinou je to opravdu důležité.
Co musíme také pochválit jsou právě ty konce. Například velmi časté konce stylem: Slyším výstřel a... a nic xD konec dílu a jak to dopadlo? Pust si další xD
A závěrem bychom chtěly říct, že nám se prostě tohle anime líbilo a klidně se na něj budem dívat znovu a znovu x) i když jedna věc nás štve...do poslední minuty celého anime každý čeká jestli už se opravdu políbí ( ne jen pusy na tvář, na čelo, do vlasů apod.),no a nedočká se XD

KOPÍRUJTE POUZE SE ZDROJEM!!! n_n

Zde najdete anime online: http://www.anime-manga.cz/?q=earl-and-fairy-bnp
 
 

Reklama