Srpen 2009

Ichigo, Rukia and Renji...

31. srpna 2009 v 12:00 Bleach Galerie

a znova Rukia x)Fate/Stay Night - recenze

26. srpna 2009 v 12:00 FSN recenze
Fate Stay Night… bitva o mocný artefakt Svatý Grál, který vám může splnit jakékoli přání. Pokud se vám ale podaří porazit všechny protivníky a zůstat na živu.
Takto by se dalo shrnout toto 24 dílné anime, které je zcela ukončené. Nečekejte tudíž žádný otevřený konec, nebo nějaká OVAčka. Sice je pravda, že motivem pro tohle anime byla předchozí hentai hra, ale žádný prvek tady z toho nenajdete. Vlastně uvidíte leda malou pusu.
Žánr tohoto anime je zcela bojový a tak trochu romantika (ale ta jen lehce.)

Teď krátce o samotném souboji. Každých deset let, sedm vybraných čarodějů a jejich magických sluhů mezi sebou strhnou válku na život a na smrt. To vše kvůli mocnému a bájnému Svatému Grálu. Vypadá to jako hra s jednoduchými pravidly, ovšem její krutost je nevýslovná…
Když byl boj sveden na posledy a dva mytologičtí hrdinové zkřížili své meče, nastal tak ohromný výbuch že to zničilo celé město. Vypadalo to jako začátek Apokalypsy, mezi hořícími troskami přežil jediný chlapec, který byl na pokraji smrti…malý červenovlasý chlapec, který myslel, že vydechne naposledy jako ostatní, ale než zavře oči, spatří svého budoucího zachránce, budoucího otce.
Tento chlapec se jmenuje Shiro Emiya a nyní je to středoškolský student, s velmi mírumilovnou povahou, který se ani nedokáže naštvat. Nejen, že má schopnosti o kterých nikomu neříká (zhmotnění věcí, nebo opravení věcí pouhou myšlenkou), ale teď také zjišťuje vše o této velké bitvě, které se bude muset účastnit.
Přesto se Shiro nejprve účastnit nechce, jeho spolužačka Rin ho ale přemluví (čirou náhodou se také účastní boje) Navíc omylem vyvolal svého magického sluhu rytířku Saber, kterou vyloženě uráží, když jí Shiro tvrdí, že dívky by bojovat neměly, přitom ona žije jen kvůli jeho ochraně.
V tomto anime je mnoho postav, ovšem někdy tam jsou zvláštní věci, která vás buď pobaví nebo trochu namíchnou. Například nesmrtelný padouch Héraklés (rozkouskovaný na malé části? To pro něj přeci není problém x)), také nesmíme zapomenout na bájného koně Pegase, Excalibur, krále Gilgameshe a podobné historické nesrovnalosti…ovšem nejlepší perličkou je "TA" král Artuš xD, tady se totiž dozvídáme, že Král Artuš byl žena…ale i přesto tu nalezneme velmi promyšlený děj, až přeplněný akcí (také s prvky detektivky). Což je velmi obdivuhodné, tak složitý děj přesto, že je podle videohry? To si zaslouží smeknout :)

Navíc také poměrně hezká grafika, autorům se povedlo dokonalé vžití do atmosféry. Úplně cítíte tu krásu Japonska, nebo na vás dýchá atmosféra dávné Británie ( z minulosti Saber).
Na závěr nesmíme zapomenout pochválit tohle anime po stránce hudební. Openingy se nám líbili hodně, stále sme je po tom poslouchaly v MP3 x) ale o to ani tak nejde, hlavní hvězdou je hudba, která podkresluje situace přímo v seriálu…prostě mystická, tajuplná, dechberoucí, občas smutná, občas veselá až hrozivá. Tohle anime sice nepatří do naší TOP 3 nejoblíbenějších, ale rozhodně ve vás zůstane :)

A jak dopadne příběh o lásce? Mohou se milovat dva lidé z nichž každý pochází z jiného světa? Můžete získávat přátelé, když předem víte, že je budete muset zabít? Odevšad číhá zrada a nepřátelé a to kvůli mocnému artefaktu, který vám splní přání? Ale co si vůbec přát?
Nejprve je důležité položit si otázku "Mám vůbec právo nárokovat něco tak mocného, co mi splní jakékoliv přání?"

KOPÍROVAT POUZE SE ZDROJEM, ARIGATO! n_n