Červen 2008


Mnoho emocí na jednou 1.kapitola

30. června 2008 v 14:01 | Tea |  Kapitolovky

1.kapitola
Dveře se otevřeli a do nich vstoupila uřícená Shizune. Tam na ni zírala Tsunade a dva Anbu nijové. "Tsunade-sama, blíží se k nám." Opírala se o stůl, div že nevypustila duši.
"Takže je odrazte a vyčkejte na další rozkazy." Otočila se na svém křesle k oknu. Dívala se na celou Konohu. Sluneční paprsky ozařovaly budovy, ptáci zpívali na větvích. Lidé se hrnuly na ulicích, všichni vypadali šťastně až na Tsunade, která se mračila. "Chci dva joiny, hned." Zaťala pěst.
+_+
"Už nemůžu asi bychom měli skončit." Navrhla dívka, která si sedala a opřela se o pařez stromu.
"Jsi slabá, nemáš výdrž." Stál vedle ní dlouhovlasý chlapec s pohrdavým výrazem.
"Trénujeme celý den, to je normální, že jsme vyčerpaná." Pila dychtivě vodu z láhve.
"Hm." Změřil si ji pohledem.
Dívka by pro něj udělala první poslední, i kdyby měla položit život. Od té doby co se staly genniny se do něj zamilovala. Zezačátku ho nenáviděla, ale postupem času se do něj zamilovala. Strašně ráda s ním trávila volný čas, třeba když trénovali. Ale někdy ji bylo dost líto, co ji říkal, jako třeba teď. "Připrav se, protože tě porazím." Postavila se na stuhlé nohy.
Chlapec nad tím pozvedl obočí a potom se troufale ušklíbl. Zaujal bojový postoj, zvolal. "Byaukan."
Dívka vytáhla svitky, odrazila se od země. Ve vzduchu udělala několik přemetů, ze svitků vyvolávala zbraně a ty pak házela po Nejim.
Chlapec udělal několik otoček, všechny zbraně rázel leželi na zemi nebo zabodané do stromu. "Musíš se víc snažit." Ušklíbl se.
Dívka spadla do podřepku. Ztěžka oddechovala, ale to už se musela vyhýbat shurikenům, které na ni letěli. TenTen jen tak tak uhnula. To mu nedarovala, vytáhla své kunaie z poozdra na stehně. Po jednom je začal po něm házet.
Chlapec se ji pohotově vyhnul a při tom si stačil dva chytit do rukou.
Rozbolela ji hlava, chytla se za ni, aby se uklidnila. Strašlivě ji třeštila. Podívala se na Nejiho a usmála se.
Neji po ni hodil oba chycené kunaie. Myslel si, že se jim vyhne.
V tu dobu se ji, ale zatočila hlava, nohy ji ztěžkly a ona nebyla schopná se jim vyhnout.
Neji zastavil jeden, který prolétl těsně vedle ní, ale tomu druhému nedokázal zabránit, ještě že při trénincích nikdy nemíří na srdce.
Kunai ji škrtl o levý bok, ale stejně ji udělal hlubokou ránu. TenTen se svezla k zemi. Rána se ji zalila krví a krvácela.
Neji k ní přiběhl. "Podívam se na to." Nabídl se.
TenTen si šáhla na ránu a trochu si usykla. "To je dobrý, už si toho udělal dost." Mračila se na něj, ale v duchu mu odpouštěla.
"Měla by jsi jít do nemocnice, půjdu s tebou." Podal ji její batoh, sám si svůj přehodil přes rameno a pomohl ji na nohy.
TenTen škubla rukou ať ji nechá a odešla sama. "Já to zvládnu."
Neji na ji zůstal jen civět.
"Příště tě porazim." Křikla na něj a pro sebe se usmála.
Neji pomalím šouravým krokem vyrazil stejnou cestou.
TenTen potkala po cestě Shizune, která ji ránu na půl vyléčila, aby nevykrvácela. "Tsunade-sama chce tebe a Nejiho hned do kanceláře." Shizune už byla celá bledá od toho jak běhala sem a tam.
"Dobře hned tam budem." Souhlasila TenTen. Usmála se na ni a potom se podívala ještě na krev na jejím oblečení.
Za nedlouho se u Hokáge v kanceláři objevil Neji a TenTen. TenTen se na něj nepodívala, chtěla aby se chvíli kuli ní trápil.
Tsunade se protočila na židli. Měla napjatý výraz. Očima přejížděla z jednoho na druhého. "Takže přejdu radši k věci. Do naší země dorazil princ z Travnaté země s mírovou smlouvou. Ale Zvučná země nechce, abychom uzavřeli mír. Máte za úkol, aby jste pince dopravili do jeho země. Jste jen dva, aby jste byli nenápadní a zároveň na vás spoléhám s úspěšností vaší mise. Nikomu nevěřte. V okolí jsou jednotky našich Anbu, ale ty jen doráží útoky. Budou mi hlásit, jak se vám vede a v případě komplikací by se měli co nejrychleji dopravit." Vysvětlila jim jejich úkol.
"Kdy začínáme?" Zeptal se Neji, který by nejraději šel už teď.
"Za dvě hodiny máte sraz s princem u severní brány. Teď běžte." Křikla.
Místo Nejiho byl jen kouř, ale TenTen šla po svých.
"TenTen?" Ozvala se Tsunade. "Neměla bych tě vyměnit za někoho jiného?" Starala se.
"Já jsme v pořádku." Usmála se a odešla.
+_+
"Jdu na misi s Nejim a ještě ke všemu sama s nějakym princátkem to mě teda vážně utešuje, ještě teď, když mě tak naštval." Šla na sraz TenTen, byla už převlečená. Stejné tílko akorát černé a k tomu její oblíbené zelené kalhoty. Na zádech nesla lehký batoh, který byl hlavně zaplněn svitky.
Když dorazila na sraz už tam čekal Neji a tvářil se jako kdyby měl každou chvíli někoho zabít.
"Netvař se tak vražedně." Šťouchla do něj z legrace.
Neji se jen na ni podíval a nereagoval. "Kde je? Má zpoždění." Rozčiloval se.
"Neboj se on přijde. A hele támhle jde, ale nepříde mi jako pric." Dívala se na přicházející postavu v doprovodu několika mužů.
Byl černovlasý a oblečení do normálních černých kalhot s šedivým trikem, přes které měl přehozený dlouhý černý plášť, z kterého na ně vykukovali dvě modré oči. Když přišel k nim stáhl si kápy.
Neji si ho prohlížel a vůbec mu nevěřil ani jeho modré oči, které jak bylo vidět jsou ojedinělé.
"Já jsem TenTen." Představila se a zářivě se usmála.
Princ k ní přiskočil a políbil ji ruku. "Teší mě, krásná slečno." Polichotil ji.
TenTen se trochu začervenala, ale při pohlednu na Neji se hodila znovu do normálu. "Tohle je Hyuga Neji." Ukázala na chlapce stojícího za ní.
"Také mě velice těší, slyšel jsem o vaší mocné rodině." Potřásl si s ním rukou.
"Na to, že je to princ je moc milý a krásný." Myslela si a při tom se culila.
"Aby bylo jasno." Otočila se na prince Neji výhružně. "Budeme zastavovat jen na spánek a případně, když se bude někdo chtít napít. Teď tady nejste princátko, ale budete nás poslouchat jestli chcete přežít." Mával mu před obličejem zdviženým prstem.
"Ano." Polkl ztěžka .
Dali se do chodu. Neji byl v předu a TenTen šla s princem vzadu. Šli rychlím krokem, ale né během.
"On takový není, jen vás chce postrašit." Vysvětlovala mu.
"Asi je to dobré mít to takhle pod kontrolou." Pokrčil ramenami. "Přísná pravidla jsou dobrá, myslím, že s vámi se nemusím bát." Usmál se na ni.
TenTen se nad jeho úsměvem málem roztála a Neji ji při tom ještě viděl, díky tomu přidal ještě více do kroku.


Mnoho emocí najednou recenze

30. června 2008 v 10:00 | Klára |  Kapitolovky

Mnoho emocí najednou

Tea mě požádala abych jí k té její povídce napsala recenzi, protože to absolutně nestíhala XD (já jsem jí ale říkala, že to balení nemá nechávat na poslední chvíli XD, ale furt mi to nevěří XD) takže jsem se pokusila o takovou kratší recenzi, aby čtenáři přibližně věděli o čem tato povídka bude, a ikdyž se Tee moc nelíbí (ona tvrdí že vůbec XD) tak mě přijde náhodou hezká a doporučuji si ji přečíst- hlavně pokud máte rádi Nejiho a Tenten ^_^
Tenten a Neji dostali společnou misi - dovést prince zpět do jeho vesnice, aby tak uzevřely mezi jejich vesnicemi mír. Pro Tenten je tahle mise ale těžká hned ze dvou důvodů: nestihla si ani odpočinout a musí hned vyrazit, navíc s Nejim, na kterého se teď sice zlobí, ale už ho dlouho tajně miluje a skrývat to před ním není snadné, když sou navíc spolu v týmu. A když se pak ještě dozví, že on miluje nějakou dívku, o které jí víc neřekne, je to pro ni zdrcující a mise začíná nabýrat směr, který nevěstí nic dobrého...
Povídka má celkem čtyří kapitoly a jsou načasované každá ob-den, tak snad se Vám bude tato povídka taky líbit a zanecháte nějaký ten komentář :)...
...vaše Klára ^_^

Hitsugayu Toushiro

30. června 2008 v 8:00 Bleach Galerie
Tak tady je pár obrázků našeho oblíbeného kapitána...Bělovláska XD
Jůůů on je tak strašně kawai když jí ty melounky XD
Cosplay 3

29. června 2008 v 8:00 Různé obrázky
Hezkej kostým. XD

Balím si kufry =D

28. června 2008 v 14:07 | Tea |  Sdělení pro návštěvníky
Chtěla bych vám popřát hezké letní prázdniny ať si je pořádně užijete. Já se tím to s vámi loučím, protože odjíždím na čtrnáct dní do Irska, takže to tu povede zatím sama Klára. Tak na ni koukejte být hodný XD.
Doufám, že to tam přežiju bez toho, abych sem přidávala nějaký nový články nebo dělala diplomy.
Chci se omluvit za to, že jsme sem nepřidala delší dobu nějakou povídku. Jednu už mám napsanou od jarních prázdnin, ale pořád jsme váhala jestli ji sem mám dát. Po dlouhém uvažování jsme se rozhodla, že ano. Tak doufám, že mě za ni neukamenujete.
Zatím se tu mějte.
Tea

Pro naše spřátelené blogy ^^

28. června 2008 v 14:00 Diplomy pro vás
Takže už konečně nadešel ten dlouhoočekávající čas prázndin ^^
Doufáme, že jedete někam na dovolenou a že si ji patřičně užijete a taky že nám všem vyjde krásný počasí :)
A tady je něco pro naše spřátelené blogy, tak snad se to bude líbit :)
Krásné prázdniny vám přejou Klára a Tea :)

Diplomy za 24. Beskovku

28. června 2008 v 13:07 Diplomy pro vás
For Marika: Omlouvám se pokud to nebude podle představ, ale nějak sem vůbec nevěděla co na diplom, na téma anti tokio hotel XD, tak snad to je aspon trochu přijatelný XD (od: Kláry)Různé styly Kimon

28. června 2008 v 10:39 Japonská móda

Styly

Kimona se liší od extrémně formálních až po běžná. Úroveň formálnosti u ženských kimon je obvykle určena vzorem, látkou a barvou. Mladé ženy nosí kimono s delšími rukávy značící že jsou svobodné a jejich kimona bývají propracovanější než jednoduchá formální kimona pro starší ženy. Mužská kimona mají většinou stejný střih a jsou obvykle v tlumených barvách. Formálnost je také určována typem a barvou doplňků, látkou, počtem nebo absencí kamon (rodinné znaky) - 5 znaků značí extrémní formálnost. Hedvábí je nejvhodnějším a nejformálnějším materiálem. Kimona šitá z bavlny nebo polyesteru jsou neformální.

Kurotomesode

černé kimono se vzorem pouze pod úrovní pasu. Kurotomesode je nejformálnější kimono pro vdané ženy. Často je nosí matky nevěsty a ženicha na svatbách. Kurotomesode mají většinou pět rodových znaků kamon vytištěných na rukávech, hrudi a zádech kimona.

Furisode

furisode doslova znamená vlající rukávy - rukávy furisode jsou obvykle dlouhé 100 - 106 cm. Furisode je nejformálnější kimono pro svobodné ženy, s barevným vzorem po celém povrchu roucha. Obvykle se nosí při svátku dospělosti , promoci, nebo je nosí svobodné příbuzné nevěsty a ženicha při svatební hostině.

Irotomesode

jednobarevné kimono se vzorem pouze pod úrovní pasu. Irotomesode je o něco méně formální než kurotomesode. Nosí je vdané ženy, často blízké příbuzné nevěsty a ženicha na svatbě. Irotomesode může mít tři až pět kamon.

Hómongi

doslovně znamená oblečení na návštěvy. Je charakteristické vzorem který přechází přes ramena, lemy a rukávy. Hómongi má o něco vyšší postavení než jeho blízký příbuzný Cukesage. Hómongi mohou nosit svobodné i vdané ženy, často je nosí přítelkyně nevěsty s ženicha na svatbě, nebo na recepcích. Může být nošeno i při formálních večírcích.

Cukesage

má jednodušší vzor který pokrývá menší plochu - většinou pod úrovní pasu - než formálnější Hómongi. Mohou je nosit i vdané ženy.

Iromudži

jednobarevné kimono, které mohou nosit svobodné i vdané ženy. Nejčastěji se nosí při čajových obřadech. Barvené hedvábí může mít vzor (rinzu, podobné žakardu), ale nemá žádné barevně odlišné vzorování.

Komon

"jemný vzor". Jsou to kimona s jemným pravidelným vzorem na celém rouchu. Tento styl kimona je neformální, kombinuje se nejčastěji s neformálním obi neboli nagoja obi. Používá se na běžné "vycházkové" nošení a mohou ho nosit svobodné i vdané ženy.

Edo Komon

je typ kimona komon charakteristický drobnými tečkami v hustém vzoru, který tvoří větší obrazce. Technika barvení Edo komon pochází od samurajů z období Edo. Kimono s tímto vzorem je na stejné úrovni jako iromudži a pokud má kamon, může být nošeno jako oblečení na návštěvy (ekvivalent cukesage nebo hómongi)

Učikake

Učikake je velmi formální kimono, které nosí jen nevěsty, nebo tanečnice či herci při uměleckých vystoupeních. Učikake je obvykle bohatě zdobené a nosí se přes vlastní kimono a obi jako plášť. Proto se přes ně obi nikdy neváže. Mělo by se táhnout po zemi, proto je jeho spodní lem zatížený vycpáním. Učikake nevěsty může být buď úplně bílé, nebo naopak velmi barevné - častá základní barva je červená.
White Uchikake

Susohiki / Hikizuri

Susohiki nejčastěji nosí gejší nebo tanečnice při vystoupeních tradičního japonského tance. Oproti normálnímu kimonu je poměrně dlouhé, protože by se mělo vléct po podlaze. Susohiki doslova znamená "vléct spodní lem". Běžné kimono pro ženu je dlouhé přibližně 1,5-1,6 m, susohiki může měřit až 2 m. Gejší a maiko proto nosí při chůzi venku sukni přizvednutou, čímž také mohou ukázat své krásné "spodničky" nagadžuban.

Spřátelení s Gaarou

27. června 2008 v 19:44 Spřátelené blogy
Toto je pro náš další spřátelený blogísek který najdete tu: http://naruto11111.blog.cz/
je zaměřen hlavně na Naruta a najdete tam hodně pěkných obrázků :)
A toto je pro nás, arigatooo:)

Neji Hyuga

27. června 2008 v 19:35 | Klára |  Naruto Galerie
Pár Nejiho obrázků co jsem našla u sebe v compu :)
A nakonec jeden s Hinatkou...


Renji a Ichigo

27. června 2008 v 15:00

Shika x Tema

27. června 2008 v 8:00 Naruto Galerie
Tohle jsou vážně nádherný obrázky ze stejné serie s Shikamarem a Temari ^^...zbytek je pod perexem, stojí za to, se kouknout :)